Sabancı Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Mükemmeliyet Merkezi Açıldı

Sabancı Üniversitesi olarak 2006 yılından bu yana toplumsal cinsiyet alanında sürdürülen çalışmalar Sabancı Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Mükemmeliyet Merkezi Açılışı ile daha da güçlendi. Merkezimizin de davetli olarak katılmış olduğu açılış, 31 Mayıs Çarşamba günü the Seed, Sakıp Sabancı Müzesi’nde saat 19:00’da gerçekleşti. Açılış konuşmalarını ise Sabancı Üniversitesi Rektör Vekili Ayşe Kadıoğlu ve Merkez Direktörü Ayşe Gül Altınay gerçekleştirdi. Konuşmalarda 2006’dan bu yana üniversitenin bu alandaki birikimi ve yeni dönem çalışmaları davetlilerle paylaşıldı.

Konuşmaların ardından, Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Ayşe Öncü’nün kolaylaştırıcılığındaki panele geçildi. Panele; Merkez’in Danışma Kurulu Üyeleri Boğaziçi Üniversitesi’nden Yeşim Arat, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden Kenan Çayır, İstanbul Kadın Müzesi Küratörü Sosyolog Meral Akkent, KAGİDER Başkanı Sanem Oktar ve toplumsal cinsiyet ve kadın konusundaki yazılarıyla önemli bir birikim oluşturan Yazar Karin Karakaşlı katıldı.

Sabancı Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Mükemmeliyet Merkezi web sitesine ve açılış ile ilgili habere aşağıdaki adreslerden erişebilirsiniz.

http://sugender.sabanciuniv.edu/

http://gazetesu.sabanciuniv.edu/tr/2017-06/sabanci-universitesinde-toplumsal-cinsiyet-ve-kadin-calismalari-yeni-bir-doneme-girdi-0

ayse_kadioglu

ayse_gul_altinay_1

2017_sugender

02/06/2017
1204 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Merkez Kampüsü

34452 Beyazıt/Fatih-İstanbul

Tel: 0 (212) 440 00 00