8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinliği Yapıldı

Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi olarak 4 Mart Çarşamba 13.30-17.00 saatleri arasında İstanbul Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde “Türkiye’de Üniversitelerde Kadın Araştırmalarının Belleği ve Kurumsallaşması” başlıklı panelimizi gerçekleştirdik.

Açılış konuşmasının Merkez Müdürü Doç. Dr. Sevgi Uçan Çubukçu tarafından yapıldığı etkinlikte, oturum başlamadan önce Kadın Araştırmalarının Merkezi’nin kuruluş aşamasında yer alan ve Türkiye’de Kadın Araştırmalarının gelişimine önemli rol oynayan hocalarımız Prof. Dr. Nermin Abadan Unat, Prof. Dr. Necla Arat ve Prof. Dr. Aysel Çelikel‘e plaket verildi.

Oturum başlanlığını Prof. Dr. Çiğdem Kayacan‘ın yaptığı panelde Prof. Dr. Nermin Abadan-Unat “Birleşmiş Milletler’in Kadın Yıllarından Hareketle Kadın Araştırmaları Nasıl Bir Disiplin Oldu?”, Prof. Dr. Serpil Sancar “Üniversitede Kadın Araştırmalarının Kurumsallaşması” , Prof. Dr. Necla Arat “Akademyada Bir İlk: İ.Ü Kadın Sorunları Merkezi’nin Kuruluş Öyküsü”, Prof. Dr. Yıldız Ecevit  “Türkiye’de ‘Feminist’ Kadın Çalışmalarının 30 Yıllık Tarihi”, Prof. Dr. Fatmagül Berktay “Kadın Çalışmaları Politik Bir Alandır” başlıklı sunumlarını yaptılar.

05/03/2015
1700 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Merkez Kampüsü

34452 Beyazıt/Fatih-İstanbul

Tel: 0 (212) 440 00 00