“Emniyetteyim” başlıklı projenin tanıtımı ve çalıştayı yapıldı

İstanbul Üniversitesi Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin eğitim ve danışmanlıkla katkıda bulunduğu “Emniyetteyim” başlıklı AB projesninin basın tanıtımı ve çalıştayı 23 Haziran 2014’te yapıldı.

Basın tanıtımında KSAUM Müdürü Doç. Dr. Sevgi Uçan Çubukçu, projenin önemini ve KSAUM’un bu projedeki varlığının sebeplerini anlatan; kadına yönelik şiddetle ilgili verileri ve yasal düzenlemelerle ilgili bilgileri paylaştığı bir konuşma yapmıştır. Konuşma metnine buradan ulaşabilirsiniz.

Aynı gün saat 13.30 – 16.30 arasında yapılan Çalıştay’da KSAUM’dan Prof. Dr. Fatmagül Berktay, Prof. Dr. Nurcan Özkaplan, Doç. Dr. Ayşen Ufuk Sezgin ve Kadın Çalışmaları yüksek lisans öğrencisi ve Sosyal Hizmet Uzmanı Müge Civan kadına yönelik şiddet konusunda konuşma yaptılar. Sosyal Hizmet Uzmanları, Kadın Araştırmaları’ndan araştırmacılar, KSAUM çalışanları, Esranur Özer gibi Kadın Çalışmaları yüksek lisans öğrencileri ve proje ekibiyle kadına yönelik şiddet konusunda polis okulu öğrencilerine verilecek eğitimin içeriği tartışıldı.

30/06/2014
2186 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Merkez Kampüsü

34452 Beyazıt/Fatih-İstanbul

Tel: 0 (212) 440 00 00